«

»

Lut 25

Apel z okazji 200-lecia Diecezji Siedleckiej

 

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzi 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich. Akademię w dniu 23 lutego 2018 r. dla kl. 0-III  przygotowali uczniowie z oddziału 0, klas: Ia, Ib, Ic pod kierunkiem pani Joanny Olizaruk. Dzieci z oddziału 0 pod kierunkiem pani Justyny Lipińskiej wykonały dekorację – piękną makietę kościoła parafialnego. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę obchodów wydarzeń 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Uczniowie w oryginalny sposób przybliżyli historię diecezji. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały tej szczególnej lekcji. Występ uczniów, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonała pani Justyna Lipińska