«

»

Lut 25

Apel z okazji 200-lecia Diecezji Siedleckiej

„Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na tej Mszy świętej, cały Lud Boży Podlasia…Odżywają w tej chwili w moim sercu wspomnienia wcześniejszych spotkań z Kościołem siedleckim, zwłaszcza podczas obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 roku oraz jubileuszu 150-lecia diecezji, kiedy dane mi było sprawować Eucharystię w sapieżyńskim Kodniu, u stóp Matki Bożej Królowej Podlasia”.

Św. Jan Paweł II, Błonia siedleckie, 10 czerwca 1999 r.

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzi 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich. Dla upamiętnienia tych ważnych rocznic, w dniu 23 lutego 2018 r. uczniowie z klasy IIa gimnazjum przygotowali uroczysty apel dla klas gimnazjalnych i IV – VII szkoły podstawowej, podczas którego  nie zabrakło wierszy oraz informacji historycznych połączonych z prezentacją multimedialną.  Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca więź emocjonalną z diecezją. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słownego. Apel przygotowały pani Aneta Michaluk oraz pani Joanna Olizaruk.