Kwi 23

Podziękowania za udział w Konkursie Literackim w 200 Rocznicę Powstania Diecezji Siedleckiej

W Konkursie na etapie szkolnym, wzięło udział 166 uczniów z 42 szkół z Diecezji Siedleckiej. Zgodnie z Regulaminem na etap diecezjalny zakwalifikowano uczniów – autorów trzech najlepszych prac z każdej szkoły. Niektóre szkoły na etap diecezjalny przesłały prace tylko jednego lub dwóch uczniów. Uczestnicy Konkursu napisali pracę wybierając jeden z dwóch poniższych tematów:
„U stóp Matki Bożej – Moje spotkanie z Maryją w sanktuarium ziemi podlaskiej”
„Naśladujmy ich odwagę – Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wzorem niezachwianej wiary”
Redagując swoją pracę przedstawili w niej własny punkt widzenia danego problemu. Obowiązującą formą literacką Konkursu był esej.                                                                                                     Z Zespołu Szkół Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 podziękowania otrzymali:

Dobrosława Gryć z kl. IIa                                               Julia Borkowska z kl. III                              Piotr Odoszewski z kl. III