«

»

Cze 04

IVa i IVc na wycieczce.

W dniach 28 – 30 maja byliśmy na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Zwiedziliśmy rezerwat w Krzemionkach Opatowskich – jedyną w Europie kopalnią krzemienia pasiastego. Podobno ma on niezwykłe właściwości – dodaje siły i optymizmu. Zobaczymy, jak zadziała na nas! Zatrzymaliśmy się również w Opatowie i zwiedziliśmy trasę podziemną (zespół dawnych piwnic kupieckich pod kamienicami stojącymi na Rynku). Podobno zostały odkryte, gdy jadący ulicą autobus „zapadł się” na opatowskim rynku.

A potem… zwiedziliśmy praktycznie cały świat! Byliśmy m.in. na placu św. Piotra w Rzymie, pod Białym Domem, pod Big Benem, pod wieżą Eiffla i w wielu, wielu zakątkach świata. W tę magiczną podróż przenieśliśmy się w Parku Miniatur w Krajnie. Wchodziliśmy na Święty Krzyż – nie jest to łatwe w 30-stopniowym upale, ale daliśmy radę! Zwiedziliśmy Klasztor i Muzeum Misyjne. Byliśmy również na Korczówce (skąd podziwialiśmy piękną panoramę Kielc) oraz w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Ostatniego dnia byliśmy w Geoparku w Kielcach, gdzie mogliśmy samodzielnie szlifować i polerować wapienie, a także odbyliśmy podróż do wnętrza ziemi w specjalnej kapsule czasu. Poznaliśmy wiele legend i podań świętokrzyskich, a na nasze ognisko przybyła nawet Biała Dama. Szkoda tylko, że dni tak szybko mijały, a noce były takie krótkie…                                                                                                                                        Klasy IVa i IVc