«

»

Cze 26

SUKCESY GIMNAZJALISTEK

W ogólnopolskim konkursie matematycznym ALBUS zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES) uczennice klasy IIb Gimnazjum Nr 1 w Łosicach: Julia Dymowska za zajęcie 7 miejsca w Polsce oraz Zofia Łożecka za zajęcie            9 miejsca otrzymały – tytuł laureata, zaś Julia Izdebska za zajęcie 14 miejsca – otrzymała wyróżnienie. W ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST uczennice klasy IIb Gimnazjum Nr 1 w Łosicach: Zofia Łożecka i Julia Dymowska za zajęcie 11 miejsca w Polsce oraz Julia Izdebska za zajęcie 14 miejsca – otrzymały wyróżnienia. Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz zastosowanie posiadanej wiedzy             w praktyce. Konkursy zawierały materiał ponadprogramowy                z matematyki dla klasy drugiej gimnazjum. W konkursie plastycznym „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” zorganizowanym przez I LO w Łosicach wpłynęły 62 prace. Poziom prac był bardzo wysoki. Największe wrażenie na komisji zrobiła praca uczennicy klasy drugiej Gimnazjum  Nr 1
w Łosicach – Laury Kalickiej, która zajęła I miejsce,  zaś Dobrosława Gryć – zajęła III miejsce.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                                                                                                             Aneta Michaluk