«

»

Cze 22

Ogólnopolski konkurs matematyczny „Albus”

W maju odbył się ogólnopolski konkurs Albus z matematyki zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES). W konkursie wzięło udział 2 uczniów klas trzecich gimnazjum i 16 uczniów szkoły podstawowej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz zastosowanie posiadanej wiedzy w praktyce.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy IIIa Gimnazjum Nr 1 w Łosiach: Szymon Matyka uzyskał tytuł laureata za zajęcie 9 miejsca w Polsce, a Magdalena Krasuska za zajęcie 11 miejsca otrzymała wyróżnienie.

Najlepszy wynik w kategorii klas czwartych uzyskała Kamila Pawłowska zajmując 18 miejsce w Polsce, w kategorii klas piątych Adam Stefaniuk – 16 miejsce w Polsce, w kategorii klas siódmych Izabela Bobryk – 23 miejsce w Polsce i w kategorii klas ósmych               Alicja Olizaruk – 24 miejsce w Polsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Michaluk