Archiwum dzienne: 8 października 2019

Paź 08

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Pierwszy piątek października jak  co roku to wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków, ponieważ obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji to:

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

W tym roku przypadł 4 października. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego wspaniałego święta. Uczniowie klas III – VII poprzez zabawę rozwiązywali różne działania sprawdzając tym samym swoje umiejętności. Testowi zostały poddane także osoby dorosłe z naszej szkoły, które wykazały się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Ci, którzy bezbłędnie rozwiązali działania otrzymali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia” lub certyfikat z pomyślnie zdanego egzaminu.

Uczniowie świetnie bawili się w ten wspaniały Dzień Tabliczki Mnożenia. Czy trzeba lepszej zachęty?

Aneta Michaluk