Archiwum dzienne: 20 października 2019

Apel Papieski dla klas I-III

17 października 2019 roku  obchodziliśmy  XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!

13 października 2019 roku  przypadał XIX Dzień Papieski pod hasłem  „Wstańcie, chodźmy!”.  Z tej okazji w naszej szkole pod kierunkiem pani Joanny Olizaruk  uczniowie klasy IIa przygotowali wzruszającą akademię dla kas I- III. Podczas spotkania przybliżyli postać Św. Jana Pawła II, podając najważniejsze fakty z Jego życia.  Wspominali o pasjach i zainteresowaniach Ojca Świętego, Jego oryginalnym poczuciu humoru oraz bliskiej relacji z dziećmi.   Z sentymentem i łezką w oku zebrani obejrzeli  prezentacje multimedialne oraz wysłuchali najbardziej znanych i lubianych pieśni dotyczących Jana Pawła II .  „Barka” pieśń, którą zaprezentowała  na gitarze – Maja Częstochowska oraz  zaśpiewała Ola Koźluk z kl. Vb, piosenki: Błogosławieni miłosierni” –  Weronika Ilczuk z kl. Vb, „List do Boga” – Zofia Gałys z kl. VIc, „Taki duży, taki mały”  – Oliwia Ostaszewska, Zofia Wierczuk, Gracjan Chibowski, Arkadiusz Radzikowski z kl. Va

Paź 20

XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Jury przyznało w tym roku piętnaście nagród oraz dwadzieścia trzy wyróżnienia w pięciu kategoriach. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16 października 2019 r. w budynku organizatora – Muzeum w Bielsku Podlaskim.

Tegoroczna edycja konkursu,  była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego.  Wstańcie, chodźmy! – to słowa, które wg Ewangelii św. Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu i które w tytule swojej książki przytacza Jan Paweł II.

Na XIV edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęły aż 1974 prace, z czego 115 spoza kraju: z Białorusi, Chin, Szkocji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W  kategoria IV:  szkoły ponadgimnazjalne
WYRÓŻNIENIA otrzymała  Laura Kalicka z klasy 1dg LO3

Dzień Papieski

Znalezione obrazy dla zapytania gazetka dzień papieski 2019W niedzielę 13 października  2019 r. był obchodzony Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Słowa te stanowią nawiązanie do tytułu książki św. Jana Pawła II z 2004 roku.  Wyjątkowość  tego dnia polegał na tym, że był obchodzony w roku, w którym Kościół powszechny i Kościół w Polsce zbliża się do 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne obchody wpisywały się również w 40 rocznicę I pielgrzymki papieża-Polaka do Ojczyzny.

Z tej okazji została przygotowana okolicznościową gazetkę.