«

»

Paź 25

Wycieczka do Warszawy kl.2c i kl. 3b

 

W piękny, jesienny poniedziałek 21 października 2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Warszawa powitała nas słońcem, gwarem i niespodziankami, które czekały w tym pasjonującym miejscu. Dzieciaki z kl.3b i 2c „rzuciły się” na stanowiska z doświadczeniami, pokazami, eksperymentami. Panie wychowawczynie Anna Ilczuk i Marzanna Hornowska oraz pani Justyna Lipińska dzielnie im pomagały. Jedni mierzyli skalę swego głosu, inni szybkość i spryt swoich dłoni, jeszcze inni leżąc na łóżku fakira odczuwali łaskotanie wysuwających się gwoździ. Wszystkie te obserwacje były oczywiście bezpieczne i bardzo ciekawe. Nie mówiąc o planetarium, w którym leżąc w wygodnych fotelach mieliśmy okazję udać się w podróż statkiem kosmicznym. Mijaliśmy planety, o których uczyliśmy się na zajęciach w szkole. Ale tutaj zbliżyliśmy się do nich i niemal odczuwaliśmy na własnej skórze ich ciepło i wielkość. CNK to bardzo ciekawe i zaskakujące miejsce. Tu czuliśmy się prawdziwymi odkrywcami. Polecamy wszystkim! Było super!