Archiwum dzienne: 3 grudnia 2019

Gru 03

Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli 2020 – Informacje o strojach

Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!” jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła weźmie udział w III Łosickim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2020 r. pod hasłem: CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ! W tym roku dzieci z naszej szkoły tworzą orszak azjatycki Króla Melchiora (zielony). Chłopcy! Zabieramy z sobą tarcze i miecze! Młodsi z Was mogą przebrać się za pastuszków. Dziewczęta! Przebieramy się za dwórki! Młodsze mogą przebrać się w stroje anielskie.  Nasza szkoła przygotowuje stroje w kolorze zielonym np. korony, chorągiewki, peleryny.

Znalezione obrazy dla zapytania orszak trzech króli

ORSZAK Azjatycki KRÓLA MELCHIORA XII

Kolor zielony

Wojownicy ubrani w zielone płaszcze i czarne tuniki. Na głowach kapelusze chińskie, w rękach włócznie, miecze, tarcze. Dwórki w zielonych welonach pod nałęczkami i zielonych tunikach, chusteczki do machania w ręku, wstążki gimnastyczne lub balony z helem w kolorze Orszaku.

Na czele orszaku zielonego idą: Tablicowy z napisem AZJA oraz Darowi. Na  czele Orszaku idzie Dowódca kolumny ubrany w strój wojownika. Na początku i na końcu kolumny zielonej idą Chorążowie z flagami. Ubrani w stroje rycerskie (zielony płaszcz, czarna tunika, kapelusz chiński). Orszak azjatycki zamyka Smok.  OKRZYKI ORSZAKU KRÓLA MELCHIORA XII: Chrystus się rodzi! – Nas oswobodzi!

Gru 03

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. Potem w XVIII i XXI wieku zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne. Nie oznacza to, że ludzie wcześniej sobie nie pomagali. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych prowadzonych przez wiele organizacji.

Od kilku lat także u nas w szkole działa Szkolny Wolontariat. Każdego  roku należą do niego uczniowie klas starszych. Wolontariusze pełnią dyżury w Samorządowym Przedszkolu Nr 2 w Łosicach,  dyżury w bibliotece szkolnej oraz organizują pomoc koleżeńską. Oprócz tego uczestniczą w wielu akcjach i przedsięwzięciach na terenie szkoły i poza nią.