«

»

Gru 10

Laureaci I Powiatowego Konkursu Teatralnego

3 grudnia 2019 r. odbył się w ŁDK-u  I Powiatowy Konkurs Teatralny „Czytam, bo lubię”. Zorganizował go Łosicki Dom Kultury – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach w ramach zadania „Ku chwale książki”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.  Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Urszula Gotowicka (przewodnicząca), Katarzyna Szczepaniak i Dorota Kalinowska.

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy teatralne: w kategorii klas IV – VI „Niezależni” z klasy Vb: Gabrysia Obidzińska, Maja Częstochowska, Nadia Bolesta, Weronika Ilczuk, Kamila Pawłowska, Ola Koźluk, Ala Krygier, Dawid Wolski i Szymek Mazurek, którzy zajęli II miejsce. Natomiast w kategorii klas VII – VIII wystąpiła grupa teatralna, którą tworzą uczniowie klasy VIIb: Kornelia Chmielnicka, Amelia Chmielnicka, Mateusz Chmielnicki, Adrian Czarnocki, Zuzia Wasiluk, Zuzia Bobryk, Zuzia Lewczuk, Ada Wróbel, Wiktoria Kozioł, Dominika Rudaś, Julia Chotnicka, Zuzia Zienkiewicz. Oni zajęli I miejsce! „Niezależni” zaprezentowali przedstawienie „Wolę Kopciuszka”, a siódmoklasiści autorski spektakl „Realny świat”. Przesłaniem obu spektakli było to, że czytanie książek wcale nie jest nudne. Rozwija wyobraźnię, stanowi alternatywę dla innych (negatywnie wpływających na rozwój młodego człowieka) form spędzania czasu wolnego. Nasi uczniowie wrócili do szkoły z cennymi nagrodami: zestawem głośników, dyskiem przenośnym i drukarką laserową. I z bezcennym dla młodych artystów statuetkami! To nie koniec – jak mówią uczniowie. To dopiero początek fascynującej przygody z teatrem. Zwłaszcza dla uczniów klasy V, którzy po raz pierwszy wystąpili na prawdziwej scenie i na pewno dobrze zapamiętają ten występ.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych młodych artystów.