«

»

Gru 10

Szlachetna Paczka – dar szlachetnych serc!

Szlachetna Paczka jednoczy ludzi, uwrażliwia, skłania do działania, pozwala zrozumieć ideę mądrej pomocy – tym, którzy mimo starań nie są w stanie poradzić sobie z problemami. Daje rodzinom w potrzebie nadzieję, pozwala uwierzyć w to, że nie są sami, że ich los wzrusza i porusza serca anonimowych darczyńców.

Naszym uczniom nie trzeba tego tłumaczyć. Oni już wiedzą, jak duże znaczenie ma bezinteresowna pomoc. Od 18 listopada do 2 grudnia 2019 r. jednoczyli się, zbierając fundusze na przygotowanie paczki dla wybranej rodziny. Już po raz czwarty piekli babeczki, przygotowywali kolorowe plakaty, rozprowadzali cegiełki, a pieniędzy wciąż przybywało. Z jaką radością przedstawiciele każdej klasy biorącej udział w akcji informowali koordynatorkę projektu, ile udało im się zebrać! Tyle pozytywnych emocji, zapału, zaangażowania – nie tylko uczniów, ale również rodziców (oni zawsze pomagają nam w działaniach charytatywnych!), wychowawców, wspierającej wolontariuszy dyrekcji –  już dawno nie było w naszej szkole.

2 grudnia policzyliśmy zebrane pieniądze. Znowu radość. Udało się zebrać 5304 zł. Już wiedzieliśmy, że będziemy mogli zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny, w pierwszej kolejności – zakup specjalistycznego sprzętu. Pięknie zapakowane przez wolontariuszki prezenty trafiły 8 grudnia do rodziny. Były łzy wzruszenia, podziękowania i piękne słowa skierowane przez rodziców Michalinki do wszystkich darczyńców:

„Niech wróci do Was DOBRO, którym podzieliliście się ze mną…” Bezcenny dar, za który bardzo dziękujemy.

W takich chwilach nasza szkolna społeczność ma poczucie, że stanowi jedną drużynę – drużynę Szlachetnej Paczki. Bardzo zależało na tym ks. Stryczkowi, który zainicjował tę piękną akcję… Weekend Cudów minął… ale powtórzy się – za rok!