wrz 04

Konkursy z religii w roku szkolnym 2020/2021

Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”  (edycja XV – 2020)

Konkurs będzie przebiegał w kategoriach:  uczniowie klas I – III szkoły podstawowe    uczniowie klas  IV – VI szkoły podstawowej uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej  i szkół   ponadpodstawowych.

Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z hasłem XX Dnia Papieskiego  “Totus Tuus” (Cały Twój).

Format pracy: dowolny, technika wykonania: dowolna, płaska (malarstwo, grafika, rysunek). Skan lub zdjęcie pracy wraz ze stopką załączoną do regulaminu należy zgłosić do dnia  16 września 2020 r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
Św. Jan Paweł II z nauką dla dzieci i młodzieży

1. Klasa I – III (rysunek, malarstwo – dowolna technika, wydzieranka).
  2. Klasa IV – VI (rysunek, malarstwo – dowolna technika , płaskorzeźba lub wypalanie w drewnie).
  3. Klasa VII – VIII (malarstwo, płaskorzeźba lub wypalanie w drewnie, witraż – dowolny materiał).

W formacie A3. Dostarczania prac upływa 25 września 2020 r.

XV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie na rok szkolny 2020/2021

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-V)
Uczniowie ze szkół podstawowych (klasy I-V) wykonują pracę plastyczną na temat: „Ojciec Maksymilian w Japonii”, ilustrując poniższy fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”, mówiący o jednym ze spotkań o. Maksymiliana z japońskimi dziećmi.Prace powinny być wykonane w jednej z wybranych technik:
– klasy 0-III: farby plakatowe, pastele, kredki, mieszana;
– klasy IV-V: farby plakatowe, pastele olejne, węgiel, mieszana.

Termin oddania prac upływa 23 października 2020 roku.

Konkurs wiedzy dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII)
etap I (szkolny) – o. Władysław Kluz OCD, „47 lat życia”.
etap II (diecezjalny) – o. Władysław Kluz OCD, „47 lat życia” Ewangelia według św. Marka: rozdziały od 1 do 9 włącznie, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) – o. Władysław Kluz OCD, „47 lat życia”; Ewangelia według św. Marka, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
– etap I (szkolny) – 3 grudnia 2020 roku;
– etap II (diecezjalny) – 4 marca 2021 roku;
– etap III (finał ogólnopolski) – 14 kwietnia 2021 roku.

Diecezjalny Konkurs „Wartościowe opowieści” WOLNOŚĆ JEST W NAS

Prace oceniane będą w następujących kategoriach:
  • Klasy I – III (praca plastyczna) Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę plastyczną zgodną z tematem konkursu: „Jestem człowiekiem wolnym, więc nałogom mówię NIE!”.
  • Klasy IV – VI (praca literacka – wiersz, list)
  • Klasy VII – VIII (praca literacka – wiersz, rozprawka, film)
    • Wiersz :

„Wolność jest w nas”  ( klasy IV –VI, VII – VIII)

• List:

Napisz list do uwięzionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym przedstawisz, jak ważną wartością dla naszego narodu jest wolność i dążenie do niej oraz nadzieja, jaką daje nam postawa Prymasa Tysiąclecia. ( klasy IV – VI)

• Rozprawka :

Odwołując się do głównego tematu konkursu oraz do nauczania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, biorąc również pod uwagę czas jego internowania, rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, że „Wolność  jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka”. ( klasy VII – VIII)

Termin oddania prac upływa z dniem 23 października 2020 r.