Archiwum dzienne: 28 września 2020

wrz 28

Klasa VIa pożegnała lato i powitała jesień.

24 września uczniowie klasy VIa aktywnie pożegnali lato i z uśmiechem powitali jesień.

Klasa VId na ognisku.

W dniu 28 września klasa 6 d wybrała się pieszo na ognisko do miejscowości Biernaty. Uczniowie nie tylko zajadali się kiełbaskami ale również zorganizowali sobie różne zajęcia.
Koszt wyjścia – 0 zł, zabawa i wspomnienia – bezcenne.

Przyroda w klasie IVa.

Kwaśne, zasadowe czy obojętne? Badamy to co mamy w kuchni i w łazience za pomocą odczynnika z czerwonej kapusty wykonanego przez tatę Kuby.

Akcja „Sprzątanie Świata”

Klasa 3c uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”.
W tym roku już po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcję ekologiczną: „Sprzątanie świata”. Finał akcji odbył się jak zwykle w 3 weekend września tj. w dniach 18-20 września 2020 r. Tegoroczne hasło brzmiało: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.!”

Głównym przesłaniem było promowanie efektywnej segregacji oraz zachęcenie do redukcji wytwarzanych odpadów z tworzyw sztucznych i korzystania z bardziej ekologicznych rozwiązań takich jak: opakowania szklane czy materiałowe torby na zakupy wielokrotnego użytku.  Badania pokazują, że większość z nas na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku, z których znaczna część trafia na składowiska odpadów. Już teraz zastanówmy się, czy możemy zredukować jego zużycie lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów.