gru 20

Projekt „Podróż do Grecji szansą na rozwój uczniów”

W drugiej połowie października grupa 20-tu uczniów naszej szkoły realizowała projekt „Podróż do Grecji szansą na rozwój uczniów”. Głównym elementem projektu była mobilność zagraniczna. Poprzedziły ją przygotowania, w czasie których uczniowie realizowali zajęcia językowe i kulturowe – poznali m.in. podstawowe zwroty w języku greckim, utrwalili zwroty niezbędne w podróży i w czasie zakupów w języku angielskim, zdobyli informacje o Grecji. Późnej przyszedł czas na niezapomnianą podróż na południe Europy, gdzie na uczestników projektu czekało mnóstwo zadań i wyzwań – zajęcia językowe w greckiej szkole, nauka tańca Sirtaki, przygotowanie inscenizacji mitów, zajęcia matematyczne w terenie, przeprowadzenie ankiet wśród przechodniów na ulicach greckich miast, zakupy na lokalnym targu oraz wycieczki m.in. na Meteory i Platamonas, a także rejs statkiem na wyspę Trikeri.
Tytuł przedsięwzięcia: „Podróż do Grecji szansą na rozwój uczniów”
Numer przedsięwzięcia: 2021-1-PMU-4306
Projekt finansowany ze środków UE.