«

»

gru 02

Laureat Diecezjalnego Konkursu „Wartościowe opowieści. Rodzina moją pierwszą szkołą miłości”

Konkurs był kontynuacją duchowego przygotowania dzieci i młodzieży do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zawsze podkreślał wartość rodziny w życiu człowieka. To właśnie On, nasz Wielki Polak, w swoich przemówieniach kreślił jasny  i przejrzysty obraz rodziny. Zwracał się do nas zatem z ciągle aktualnym apelem: „Mamy mieć świadomość rodzinności nie tylko w naszym domu, gdzie żyje ojciec, matka i dzieci. To jest rodzina niewątpliwie, to najbardziej podstawowa komórka życia społecznego. Bez rodziny nie ma narodu, tak jak bez narodu trudno sobie wyobrazić zdrowe, porządne państwo. W rodzinie rodzi się naród i wychowuje się poczucie ładu społecznego”.

W konkursie wzięło udział 309 uczniów. Wpłynęło 39 wierszy, 27 opowiadań, 27 komiksów, 214 prac plastycznych i 2 filmy.

Laureatem został Kacper Tkaczuk z klasy VIIIa zajmując III miejsce.

Praca konkursowa Kacpra:

Rodzina – szkoła miłości

Moja rodzina zawsze razem się trzyma.

Wspólnie działamy, każdorazowo radę sobie damy.

Tata głowa rodziny,

czuwa nad nami nawet, gdy śpimy.

Mama ostoja miłości,

uczy nas spokoju w czasach złości.

Moi bracia radosne smyki,

to czasem niezłe psotniki.

Rodzice mówią, że dajemy im wiele radości,

a oni uczą nas miłości.

Babcia i dziadek nauczyli wiele,

także tego by często bywać w Kościele.

Prababcia Zosia mówi – przestroga:

„Bez Boga, ani do proga”.

Bardzo się wszyscy kochamy,

gdy trzeba innym, pomagamy.

Rodzina to jest siła,

oby miłość w każdym domu gościła.