wrz. 30

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach

czytaj: PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID

październik 18

Mój różaniec – kl. Ib

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. W naszej szkole chętne dzieci z klasy I b wraz z rodzicami wykonały różaniec. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością.

październik 15

Niezwykła lekcja

Uczniowie kl. VIIb  w dniu dzisiejszym uczestniczyli w spotkaniu z panem Waldemarem Kosieradzkim, który dał świadectwo udziału w powstawaniu filmu o Unitach Podlaskich.  Było to dla uczniów niesamowite spotkanie, które na długo zapadnie w ich pamięci.

październik 07

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który obchodziliśmy w piątek 1 października 2021 r.  Jest to akcja edukacyjna odbywająca się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. „Tabliczkową wiedzę” sprawdzali młodsi uczniowie podczas krótkich egzaminów, przepytując starszych kolegów oraz dorosłych. Wszyscy …

Kontynuuj czytanie »

wrz. 30

XVI edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Rokrocznie tematem konkursu jest hasło Dnia Papieskiego ogłaszanego na dany rok przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku mottem będą jedne z pierwszych słów Papieża, którymi zwrócił się do wiernych – „Nie lękajcie się”, wypowiedziane w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu. Prace uczniów naszej szkoły z klasy: Vb, IVc:

wrz. 25

25 rocznica beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina

Święty Jan Paweł II  6 października 1996 r. na Placu św. Piotra w Rzymie wyniósł Męczenników z Pratulina do chwały ołtarzy.  Z tej okazji została wykonana gazetka szkolna oraz wystawa książek.

wrz. 09

XI Tydzień Wychowania „W blasku ojcostwa” od 12 do 18 września 2021 r.

Tegoroczny Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się również z osobą Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który  12 września br. zostanie ogłoszony błogosławionym. Jego życie i nauczanie są świadectwem postawy ojcostwa na wzór św. Józefa. Pamiętajmy o głębokich słowach Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Na grobie każdego nauczyciela napisać można «Non omnis moriar» – «nie umarłem wszystek» – …

Kontynuuj czytanie »

wrz. 03

Beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

12 września 2021 roku w Warszawie odbędzie się beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej z tej okazji w gablotce przy bibliotece szkolnej została przygotowana  wystawa oraz gazetka szkolna.  

czerwiec 27

Uroczyste pożegnanie Absolwentów naszej szkoły.

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”. Uroczyste pożegnanie Absolwentów naszej szkoły.

czerwiec 26

Matematyczne Podróże z Pitagorasem

REGULAMIN_REKRUTACJI_SP1LOSICE Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu do Grecji  

Starsze posty «