Archiwum dzienne: 7 czerwca 2020

cze 07

Maja – Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Poprawna Polszczyzna”

W maju  odbył się finał on-line Ogólnopolskiego Konkursu „Poprawna Polszczyzna” . Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły – Maja Częstochowska z kl. Vb. O godzinie 10.00 na stronie Organizatora pojawiła się historyjka obrazkowa, na podstawie której uczniowie musieli napisać opowiadanie. Obrazki nie były ze sobą związane tematycznie, miały być inspiracją do stworzenia opowiadania. Na napisanie tekstu uczestnicy mieli godzinę. Maja wykazała się kreatywnością, pomysłowością i umiejętnością poprawnego redagowania tekstu. Nagrodą jest tytuł Laureatki IV miejsca.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy i życzymy jej dalszych sukcesów.

cze 07

Laureatki Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego Olimpus

W maju  odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego Olimpus – sesja wiosenna. Oczywiście on-line. 22 uczestników z naszej szkoły rozwiązywało test składający się z trzech części: I – rozumienie czytanego tekstu, II – nauka o języku, III – teoria literatury, znajomość lektury. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze rozwiązali test konkursowy, a tytuł Laureata uzyskały:

Ewelina Pawłowska – kl. IVa

Maja Częstochowska – kl. Vb

Kamila Pawłowska – kl. Vb

Zuzanna Paprocka – kl. VIa

Nikola Czabaj – kl. VIa

Zofia Gałys – kl. VIc

Serdecznie gratulujemy naszym olimpijkom. Jesteśmy z Was dumni!