Sukces łosickiej uczennicy.

Julia Bobryk uczennica kl. IIb gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dzieci i Młodzieży „Dary serca”, który był poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki – Patrona Miasta Białegostoku. Myślą przewodnią konkursu były słowa: „W zimnym i obojętnym świecie potrafią ostać się tylko serca gorące.” (MB, t. II, s. 68) Konkurs został objęty honorowym patronatem: Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego – Metropolity Białostockiego, Tadeusza Truskolaskiego – Prezydenta Miasta Białegostoku. Realizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 16 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku. 27 września 2017 r. odbyła się uroczysta gala wraz z wystawą pokonkursową. Prac konkursowych zostało zgłoszonych 136  z  całego kraju. W kategorii plastycznej Julia otrzymała wyróżnienie.     Ks. Biskup Pomocniczy Henryk Ciereszka przedstawił nieznane dotąd wydarzenia z życia małego Michała. Ksiądz Jarosław Jabłoński, dokonał prezentacji gry planszowej „Poznaję Białystok z Patronem Miasta”. To edukacyjna, wielowariantowa gra planszowa dedykowana całym rodzinom. Osią gry jest białostocki szlak pielgrzymkowo-turystyczny „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”. Nagrody wręczali Ks. Biskup Pomocniczy Henryk Ciereszka oraz  zastępca prezydenta pan Rafał Rudnicki.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.