Apel z okazji Dnia Papieskiego

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1  w Łosicach zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego.

Na wstępie  uczennica kl. IIa gimnazjum, powitała dyrekcję szkoły oraz wszystkich zebranych. Następnie przedstawiono montaż słowno-muzyczny, którego tematyka była związana z hasłem tegorocznego XVII Dnia Papieskiego: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Św.  Jana Pawła II oraz mogli podjąć refleksję nad myślami Papieża o nadziei. Jest ona istotnym wyznacznikiem życia chrześcijanina.  Treść apelu przeplatały współczesne piosenki papieskie w wykonaniu uczennic z kl. IVc, utwór „Barka” wykonany na gitarze przez uczennicę kl. VIIa  Alicję Olizaruk oraz „Ave Maryja”  na skrzypcach w wykonaniu Piotra Odoszewskiego z  kl. III gimnazjum.  Apel przygotowali uczniowie kl. IV c i IIa gimnazjum  pod kierunkiem nauczycielek: Anety Michaluk      i Joanny Olizaruk. Uczniowie obejrzeli także ciekawą prezentację multimedialną o życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.