«

»

Cze 15

Finaliści Konkursu Prymas Tysiąclecia „Być jak…? Nowych ludzi plemię!”

15 czerwca 2020 r. w Warszawie, w Instytucie Prymasowskim Stefana Kardynała Wyszyńskiego, odbyło się podsumowanie kuratoryjnego konkursu o Prymasie Tysiąclecia „Być jak…? Nowych ludzi plemię!” uczniowie Wolski Dawid z klasy Vb oraz Michalski Oskar z kl. VIa zostali finalistami. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami zostali oprowadzeni po kaplicy pod wezwaniem Jasnogórskiej Matki Kościoła, oraz po domie głównym Instytutu Prymasa Wyszyńskiego przez panią Michalinę Jankowską, dyrektor Instytutu, która zapoznała ich z historią tego miejsca. To właśnie tam kardynał Wyszyński odpoczywał, pisał listy pasterskie, prowadził rekolekcje dla Instytutu i spotykał się z miejscową ludnością. Po oprowadzeniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w trakcie którego uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.