Archiwum dzienne: 2 października 2020

paź 02

Gra terenowa „Śladami Małych Powstańców”

23 września uczniowie klasy III b wyruszyli na pieszy szlak w poszukiwaniu zadań i zagadek związanych z Powstaniem Warszawskim, by oddać hołd Małym Powstańcom. Motywem przewodnim wszystkich ukrytych na trasie listów – zadań była książka J. Papuzińskiej „Asiunia”. W harcerskich mundurkach uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki, szyli laleczki, opatrywali rannych i zajadali się mokrą pajdą chleba z cukrem. Była też wojskowa musztra, zaszyfrowane wiadomości oraz zabawa w listonoszy. Wielką radość sprawiła wszystkim przejażdżka zabytkowym motocyklem. To była ciekawa lekcja historii.

paź 02

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 2 października 2020 r.

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie, którzy tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Uczniowie naszej szkoły poprzez zabawę rozwiązywali różne działania sprawdzając tym samym swoje umiejętności. Ciekawą atrakcją tabliczkowej zabawy były różne łamigłówki  i zadania logiczne z zastosowaniem mnożenia. Testowi zostały poddane także osoby dorosłe pracujące w naszej szkole, które wykazały się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Osoby, które bezbłędnie rozwiązali działania otrzymali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia” lub certyfikat z pomyślnie zdanego egzaminu oraz cukierek.

Uczniowie świetnie bawili się w ten wspaniały Dzień Tabliczki Mnożenia. Czy trzeba lepszej zachęty?

Aneta Michaluk