paź 02

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 2 października 2020 r.

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie, którzy tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Uczniowie naszej szkoły poprzez zabawę rozwiązywali różne działania sprawdzając tym samym swoje umiejętności. Ciekawą atrakcją tabliczkowej zabawy były różne łamigłówki  i zadania logiczne z zastosowaniem mnożenia. Testowi zostały poddane także osoby dorosłe pracujące w naszej szkole, które wykazały się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Osoby, które bezbłędnie rozwiązali działania otrzymali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia” lub certyfikat z pomyślnie zdanego egzaminu oraz cukierek.

Uczniowie świetnie bawili się w ten wspaniały Dzień Tabliczki Mnożenia. Czy trzeba lepszej zachęty?

Aneta Michaluk